czwartek, 18 czerwca 2015

obroe_014

Jak już pewnie wiecie z naszego fanpage'a - udało mi się upolować w krakowskim Tesco na Kapelance tani komplecik smycz plus obroża. Do wyboru było kilka wzorów. Cenowo prezentowały się tak:

Obroża SMALL - niecałe 10zł
Obroża MEDIUM - niecałe 14zł
SMYCZ - niecałe 18zł

Niestety, ceny obroży LARGE nie pamiętam. Smycze do wyboru były w rozmiarach "zwykłym" i Large. Za cały komplet dla średniego psa zapłaciłam niecałe 32zł - więc bardzo dobrze cenowo!

le_006

Obróżka jest na zatrzask, co jest dla mnie jedyną właściwą opcją, bo można szybko i łatwo zdejmować i zakładać obróżkę. Straasznie podobają mi się intensywne kolory kostek. Poza tym obroża i smycz spełniają swoją funkcję, nie było żadnego wielkiego rozaczarowania, które często towarzyszy nam przy kupowaniu produktów z przeceny w supermarkecie.

Oczywiście nie jest też idealnie. Moim zdaniem największą wadą kompletu jest wielkość karabińczyka u smyczy. Nie wiem, co według producentów znaczy pies "medium" - Syriusz to 43cm wzrostu i 10kg wagi i wydaje mi się, że karabińczyk jest dla niego ciut za duży i za ciężki. Troszkę mniejszy piesek mógłby mieć z tym problem, a w sprzedaży - również w internecie - nie mogę znaleźć smyczy w wersji SMALL. Generalnie tej smyczy nie poleciłabym do małych piesków - i to nie tylko ze względu na karabińczyk - moim zdaniem smycz mogłaby być też odrobinę dłuższa (tak z 30cm), byłoby wtedy wygodniej, smycz rzadziej napinała by się przy normalnym spacerowaniu. Dla małego pieska na pewno będzie za krótka.

le_010

Miejscami zdarzają się "niedociągnięcia" - wystające nitki w paru miejscach, więc perfekcjoniści nie będą usatysfakcjonowani ;). No i wzorek na smyczy jest jednostronny, co też troszkę razi w oczy.

Moja ogólna ocena - mimo paru wad, komplecik jest jak najbardziej w porządku za taką cenę. Bez promocji kosztuje trochę więcej, dlatego polecam odwiedzić najbliższe duże Tesco, może jeszcze zostały kompleciki w promocji? W tym krakowskim na Kapelance były jeszcze dostępne inne wzory - różowe kostki, białe grochy na czerwonym, niebieskie łapki.

le_002

A Wam jak się podoba nasz nowy komplecik? Może sami ostatnio upolowaliście coś w promocyjnej cenie? Pochwalcie się w komentarzach!

Tagi