Blog > Komentarze do wpisu

Plany treningowe LISTOPAD + podsumowanie października

Czas płynie tak szybko - dopiero co podsumowywałam wrzesień, a tu przyszła już kolej na następny miesiąc! Nie przedłużając - zaczynamy od podsumowania tego, co działo się w październiku.

Bardzo ważna była w tym miesiącu kontrola całego stada u dr Bocheńskiej. W skrócie: Misha ma świetnie wyrobione mięśnie i wszystko w porządku. U Syriusza też wszystko wygląda dobrze, ale dostał trochę ćwiczeń na wzmocnienie mięśni. Oboje też mają w niedługim czasie mieć miesięczną przerwę od agility. Raisa rozwija się prawidłowo, ale mało można jeszcze o niej powiedzieć i ma przyjechać na kolejną wizytę gdy skończy 6 miesięcy. Najgorzej wypadł Chrupek, bo niestety tłuszczak na klatce piersiowej ogranicza mu nieco ruchy przedniej łapy. Prawdopodobnie czeka go wycinanie tej zmiany - trzymajcie proszę kciuki!

Zdjęcie: Wiktor Wójcik

W październiku byliśmy dwa razy na zawodach - o Czeladzi pisałam poprzednim razem. Drugie zawody to InTerrier Cup w Pezionku na Słowacji. Niestety Syriusz nie mógł startować - miał małą kontuzję łapy. Nic poważnego i już jest dobrze, ale oczywiście jak zwykle w pechowym terminie. Mishy pierwszego dnia ciężko było się odnaleźć na hali - niestety w dwóch biegach obszczekał sędzinę. W niedzielę zachowywał się dużo lepiej. Nic nam się nie udało wygrać ale to nieważne :) Zostawał na starcie, huśtawka wyglądała znośnie, slalom zazwyczaj też, nawet trudne wejścia się udawały - ale tym razem polegliśmy na kładce i zmianach za psem do tunelu (wybierał złe wejście).

Zdjęcie: Wiktor Wójcik

Jeśli chodzi o treningi z Mishą to zaczęliśmy w końcu ciasne skręty po tunelach - idzie mu całkiem nieźle. Z huśtawką dalej walczymy i szukamy metody... to samo z kładką, bo do tej przeszkody ma lepsze i gorsze dni :) za to w pracy nad slalomem jest progres. W obi... mamy spory problem z różnymi detalami. Dużo pracy i kombinowania przed nami - bo jak tu wytłumaczyć mudikowi, żeby nie machał bardzo łapkami przy zmianach pozycji albo że w formalnym aporcie nie chodzi o to, żeby go jak najszybciej złapać i puścić :) Ćwiczyłam sporo zostawania w agility, sporo go podpuszczałam - i na torku to fajnie działa, ale w obedience często ma problem żeby np. ruszyć do kwadratu bo myśli, że może to podpucha :) Za to ogółem jego praca mi się podoba, coraz lepiej idzie mu ignorowanie piesków w obu sportach. Nawet piesków, które bardzo sobie ukochał - ale i to idzie mu coraz lepiej!

Jeśli chodzi o pozostałe psy to cóż. Syriusz mało pracował ze względu na kontuzję... Raisa dalej się socjalizuje i trochę biega po tunelach. Póki co ma trochę problem bo wyczuwa kiedy ją wołamy po to, żeby skończyć spacer/zabawę - musimy jej trochę przełamać schematy. Chrupek głównie spacerował i skupiał się na utrzymaniu kondycji - choć niestety ostatnio z jego przednią łapą było gorzej. Zaczął kuśtykać na spacerze i teraz czeka nas obserwacja, prawdopodobnie wycięcie tłuszczaka - prosimy o kciuki raz jeszcze!

To by było wszystko jeśli chodzi o podsumowanie. Teraz krótkie streszczenie planów na listopad!

Zdjęcie: Wiktor Wójcik

Misha

- kładka do poprawy :)

- przyspieszenie huśtawki

- doskonalenie skrętów po tunelach

- praca w rozproszeniach - zwłaszcza w agility: przy psach, które lubi

- zawody treningowe agility

- aport formalny do obedience

- zmiany pozycji obedience

- rozróżnianie komend np. wysyłającej do kwadratu/zabawki - podniesienie jego pewności siebie w takich sytuacjach

Zdjęcie: Wiktor Wójcik

Syriusz

- regularne ćwiczenia rozwijające mięśnie zalecone przez dr Bocheńską

- nowe sztuczki

- utrzymanie dobrej aktywności

- doskonalenie huśtawki

- zawody treningowe agility

Raisa

- łamanie schematów przy przywołaniu

- praca przy innych psach

- praca przy mocnych rozproszeniach (jak np. rowerzyści etc)

- więcej sesji klikerowych

Chrupek

- utrzymanie dobrej kondycji

- jeśli zdrowie pozwoli to może poćwiczymy jakieś sztuczki ze staruszkiem

To by było na tyle. A Wy? Co planujecie robić w tym miesiącu? Macie do przerobienia jakiś konkretny problem, z którym się zmagacie? Dajcie znać w komentarzach!

środa, 07 listopada 2018, shetanka

Polecane wpisy

Komentarze
2018/11/21 08:56:04
Super, ale widać progres jest także na pewno na plus a teraz zawody najbliższe kiedy są ? jeszcze w tym roku cos będzie na grudzień czy już dopiero od nowego sezonu ?
-
Gość: Shetanka, *.dynamic.gprs.plus.pl
2018/11/25 13:11:43
Byliśmy na trenignowych zawodach wczoraj :) napiszemy na pewno kilka słów w kolejnym podsumowaniu, a następne zawody to już na pewno po Nowym Roku.