Blog > Komentarze do wpisu

RAISA czyli nowy członek rodziny!

Kilka dni temu do naszego stada dołączył nowy piesek, a raczej... suczka. Skąd w ogóle pomysł na kolejnego psa? Mojemu tacie bardzo podoba się agility i po wielu latach oglądania i kibicowania stwierdził, że on również chciałby trenować ten sport. Trochę próbował już z naszymi psami - nawet był z Mishą na seminarium z Beatą Luchowską gdy ja skręciłam kostkę. W każdym razie od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad taką opcją i w końcu - jest!

RAISA czyli oficjalnie Egyke of the Sporty Heroes. Jest oczywiście rasy mudi, tak samo jak Misha - z resztą są dość bliską rodziną. Przywieźliśmy ją z Węgier. Jej matką jest Alma of the Sporty Heroes, czyli rodzona siostra Mishy :) a ojcem C.J. Bestagility, czyli agilitowy mudik z Czech. Młoda będzie na stałe mieszkać z moimi rodzicami i Chrupkiem, choć oczywiście sporą część życia będzie spędzać również z resztą stada.

Jest u nas od paru dni, póki co - jest bardzo fajnym szczeniaczkiem. Na początku była nieco nieśmiała, ale dosłownie z godziny na godzinę otwierała się na nasze psy i otoczenie. Najbardziej zakumplowała się z Mishą, bo czarny zachęca ją do zabawy :) myślę, że gdy sunia podrośnie, to będą idealnymi kompanami do zabawy - teraz to wygląda mocno nieporadnie bo Raisa jest jeszcze bardzo malutka. Jednak jestem naprawdę zadowolona z zachowania Mishy. Dogadują się dobrze, czasami musimy go zabrać jak zaczyna przesadzać w zabawie, ale nie ma z tym problemu. Ładnie kontroluje się przy szczeniaku i nawet nie przeżywa, gdy mała je lub bawi się zabawkami.

Młoda zabawki uwielbia! Szarpie się praktycznie wszystkim, co jej wpadnie do pyska. Kradnie kapcie i próbuje odgryzać palce od stóp :P ale równie dobrze wkręca się w zabawę mopem czy szarpakiem. Jest bardzo radosna, nie tylko w domu ale i na krótkich spacerach na które chodzi, a nawet u weterynarza :)

Plany na najbliższe miesiące to poznawanie świata i cieszenie się okresem szczenięctwa. Na pewno będzie sporo Raisy tutaj i na fanpage'u!

piątek, 03 sierpnia 2018, shetanka

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Kasia, *.centertel.pl
2018/08/03 14:56:05
Cudny maluch <3 Trzymam kciuki za tatę :D
-
Gość: Sylwia, 46.22.161.*
2018/09/28 10:50:08
Hej! Przecież ona jest przecudowna! Już od jakiegoś czasu szukam rasy dla siebie i czuję, że Mudi to jest to! Próbuję zbudować jakieś kontakty, które pomogą mi znaleźć odpowiednią hodowlę. Czy możesz proszę napisać z jakiej hodowli jest Raisa?
-
2018/09/29 21:23:32
Raisa jest z hodowli Sporty Heroes :) w razie jakiś pytań o małą lub o mudi zapraszam do kontaktu przez fb (fanpage: Crazy Agility Dogs) :)