Blog > Komentarze do wpisu

TOP FOR DOG 2016: Psie Dania!

Czym żywisz swojego psa? Suchą karmą? BARFem? Gotowanym mięsem? Dzięki plebiscytowi Top For Dog 2016 usłyszeliśmy o firmie, która oferuje naszym podopiecznym mięsne dania!

Psiedania.pl to firma oferująca gotowe posiłki dla psów. Ich skład podobny jest do tego, co zwykle dostają psiaki żywione tzw gotowanym jedzeniem. Pakowane są w formie mrożonek i po rozmrożeniu są gotowe do spożycia przez psiaki. Ważną cechą Psich Dań jest to, że można bez problemu rozmrozić je w kuchence mikrofalowej czy garnku z ciepłą wodą. Dzięki temu czas przygotowania posiłku to zaledwie kilka minut.

Jedzenie pakowane jest w porcje po 300g. Dostępne są trzy smaki.

Z DROBIEM

Skład: pierś z kurczaka, podroby kurczak, ryż, marchew, jabłko, seler, szpinak, gruszka, olej kokosowy

Cena: od 7zł/300g

Z WOŁOWINĄ

Skład: 50% mięso wołowe, 20% ryż, 30% burak, marchew, szpinak, gruszka, oleje

Cena: od 9zł/300g

WOŁOWO-DROBIOWE

Skład: 50% mięso drobiowe, mięso wołowe, 20% makaron, 30% słodkie ziemniaki, zielony groszek, pietruszka korzeń, seler korzeń, oleje

Cena: od 8zł/300g

Jeśli chodzi o składy to minusem jest to, że nie jest dokładnie podane z jakich partii kurczaka czy krowy jest robiona porcja. Plusem jednak jest duża różnorodność warzyw, moim zdaniem większa, niż przeciętnie stosowana w domowych posiłkach. Proporcje moim zdaniem prawidłowe dla psiaka, który nie potrzebuje żadnej specjalnej diety.

Po rozmrożeniu i otwarciu Psiego Dania wygląda i pachnie standardowo, jak gotowane mięso. Ten zapach zawsze sprowadzał moje psy do kuchni ;) Nie chcąc zmieniać na szybko diety moich psiaków podawałam Psie Dania jako dodatek. Cała trójka jadła wszystkie smaki bardzo chętnie, nie było też żadnych problemów żołądkowych. Dzięki przebywaniu w jednej mrożonce, warzywa nasiąkają zapachem mięsa i zostają zjedzone razem z resztą dania, podczas gdy przy ręcznie gotowanych posiłkach warzywa często pozostają nietknięte.

Na opakowaniu nie ma dawkowania a jedynie zalecenie, żeby podawać jedzenie adekwatnie do aktywności psa. W razie wątpliwości należy skontaktować się z firmą lub odwiedzić stronę internetową. Na psiedania.pl znajdziemy parę wskazówek co do tego, jakie porcje powinny dostawać psiaki jakiej wagi (Syriusz i Misha - 300g dziennie, Chrupek - 400g). Podoba mi się jednak opcja konsultacji - żadna tabelka nie jest idealna, a z poradami od pracowników firmy powinniśmy być w stanie dobrze zbalansować dietę naszego psiaka.

Przez stronkę można zamówić zapas tygodniowy lub miesięczny z darmową dostawą. Psie Dania przyjeżdżają zamrożone do klienta. Minus tej opcji to fakt, że każde zamówienie musimy sobie dobrze zaplanować, bo jeśli nie uda nam się odebrać paczki na czas to jedzenie prawdopodobnie rozmrozi się lub nawet zepsuje.

Moim zdaniem Psie Dania są fajną alternatywą dla gotowanego jedzenia - pozwalają nam zaoszczędzić czas na przygotowanie posiłków, można też łatwo je przetransportować (o ile transport nie jest na tyle długi, żeby się rozmroziły).

Recenzja Psich Dań w pigułce:

Minusy:

- nie podano, z jakich dokładnie części kurczaka czy krowy przygotowany jest posiłek

- zamawianie wymaga starannego planowania - paczka odebrana zbyt późno to rozmrożone mięso

Plusy:

+ zbalansowany skład

+ szybkie przygotowanie posiłku

+ różnorodne dodatki

+ ułatwia podawanie psom warzyw

+ alternatywa dla gotowanego jedzenia

+ smakowity posiłek dla psiaków

+ brak negatywnych skutków podawania

Jeśli jesteście ciekawi produktu, obecnie na stronie http://www.psiedania.pl/ dostępny jest rabat 50% na pierwsze zamówienie. Promocja obowiązuje do końca jesieni.

niedziela, 06 listopada 2016, shetanka

Polecane wpisy