Blog > Komentarze do wpisu

TOP FOR DOG 2016: Manufaktura Psich Maszketów

Na rynku dostępne są różnorodne smakołyki dla psów a ponieważ Chrupek i Syriusz pracują na jedzenie to myślałam, że nic mnie nie zaskoczy. Jednak w ramach Top For Dog 2016 dostaliśmy do testów przysmaki, jakich wcześniej nie widziałam.

Manufaktura Psich Maszketów to polska firma wypiekająca ręcznie przysmaki dla psiaków. Gdy czytałam ten opis spodziewałam się, że dostaniemy coś podobnego do ludzkich ciasteczek, jednak pozytywnie się zaskoczyłam.

Od firmy dostaliśmy 4 paczki Maszketów, 3x100g i 1x50g. Wszystkie o smaku „Rybki z ferajny”. Po otworzeniu opakowania zobaczyłam dość duże gwiazdki o miękkiej konsystencji. Bardziej niż ludzkie ciastka przypominały małe kotleciki. Chyba pierwszy raz trafiłam na psie smakołyki, które tak ładnie pachną! Delikatny zapach ziół ;)

Gwiazdki mimo dużego rozmiaru bez problemu można podzielić na mniejsze kawałki, są bardzo miękkie.

Jeśli chodzi o smakowitość, cała trójka była bardzo zainteresowana Maszketami. Syriusz i Misha nie są w tej kwestii wybredni, ale Chrupkowi nie wszystkie smakołyki pasują. Na „Rybki z ferajny” był w stanie się nakręcić i bardzo ładnie pracować! Moim zdaniem smakołyki są więc idealne do szkolenia psiaków, bo nie tylko można je podzielić na małe kawałki, ale są również bardzo atrakcyjną nagrodą dla zwierzaków.

Przejdźmy teraz do składu:

łosoś norweski, mięso z indyka, ryż, marchewka, mąka ryżowa/kukurydziana, jajka, oliwa z oliwek, zioła

Moim zdaniem bardzo dobry skład! Duży plus za brak dodatku kurczaka, który jest w większości psich przysmaków a wielu czworonogom nie służy.

Na etykietce znajdziemy informację, że przysmaki należy przechowywać w lodówce. Data ważności jest krótka (w naszym przypadku był to równy tydzień) i to chyba jest jedyny minus produktu – nie można zamówić go więcej na zapas, trzeba zamawiać na bieżąco.

Cena za 100g smakołyków to 14,90zł. Nie jest to mało, ale biorąc pod uwagę, że w składzie jest m.in. łosoś norweski rozumiem taką cenę. Dodam, że jest to najdroższy smak z dostępnych, najtańszy kosztuje 9,90zł. Oprócz rybnych kąsków dostaniemy także: Kurczakowe Love, Krowa na Wypasie, Słooodka Wieprzowinka, Skubane żelki. Możemy więc wybrać opcję, która pod względem smaku jak i ceny odpowiada nam najlepiej.

Duży plus za opakowania z zamknięciem strunowym, ogromnie ułatwiają korzystanie ze smakołyków poza domem. Nie musimy ich przesypywać do innego pojemnika ani martwić się, że raz otwarta paczka rozsypie się po całym plecaku.

Ciekawostka – na opakowaniu znajdują się również informacje w języku… śląskim :)

Smakołyki można zamówić poprzez stronę Psich Maszketów na Facebooku.

 

Moja ocena w skrócie:

 

Minusy:

- krótka data ważności, nie można zamówić smakołyków „na zapas”

 

Plusy:

+ bardzo dobry skład

+ atrakcyjne dla psiaków

+ miękkie

+ łatwo podzielić na mniejsze kawałki

+ opakowanie z zamknięciem strunowym

+ dostępne różnorodne smaki

+ ładny zapach

+ oryginalność produktu, wyróżnia się na tle innych dostępnych gotowych smakołyków dla psów

czwartek, 15 września 2016, shetanka

Polecane wpisy