Blog > Komentarze do wpisu

TOP FOR DOG 2016: Gammolen Active

Misha jest zdecydowanie najaktywniejszym psiakiem z całego mojego stada, dlatego też jemu przypadło testowanie tabletek Gammolen Active, które przyszły do nas w ramach testów do plebiscytu Top For Dog 2016. Od firmy dostaliśmy jedno opakowanie 90 tabletek oraz dodatkowe 9 tabletek w woreczku, czyli łącznie 99 tabletek.

Gammolen Active to: dodatkowa porcja naturalnych: białek, aminokwasów (w tym BCAA), kompleks witamin, mikro- i makroelementy dla psów o zwiększonych potrzebach żywieniowych. Wzmacnia i chroni organizm psa w okresie intensywnego wysiłku fizycznego i psychicznego. Polecany dla psów: aktywnych, pracujących i sportowych.


Z opisu wydaje się być idealnym produktem dla mudika, który poza regularnymi treningami agility jest aktywny na co dzień, na podwórku czy nawet w domu. W przeciwieństwie do Syriusza, który mimo regularnych treningów i spacerów, w domu odpoczywa, a na placu agility pracuje na jedzenie (Misha dla którego nagrodą jest wyrzut piłki biega więc zdecydowanie więcej).

Skład tabletek to: drożdże piwowarskie, pyłek kwiatowy pszczeli, dwutlenek krzemu - substancja wiążąca, stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca

O dodawaniu drożdży do diety psiaka słyszałam dobre opinie, podawałam też kiedyś w postaci proszku i nie było to proste (np. Syriusz mięso obsypane proszkiem bierze w pysk, trzęsie nim i zjada dopiero, jak jest "czyste" :P ), dlatego tabletki wydają mi się lepszą opcją, przynajmniej mamy pewność, ile dokładnie dostaje pies, nic nie zostaje rozsypane wokół miski ;)

Jeśli chodzi o dawkowanie to:

Psy do 5kg - 1 tabletka dziennie

Psy 5-10kg - 2 tabletki dziennie

Psy 15-25kg - 3 tabletki dziennie

Psy powyżej 25kg - 4 tabletki dziennie

Misha dostawał więc 2 dziennie, czyli jedno opakowanie starcza mu na 45 dni. Cena jednego pudełka to około 23zł, moim zdaniem odpowiednia. Drogo wychodzi jedynie dla psiaków powyżej 25kg, bo opakowanie starczy na mniej niż miesiąc, ale jednak większość psów sportowych jest lżejsza, a to głównie do nich kierowany jest produkt.

Tabletki wyglądają standardowo, Mishy nie smakowały i trzeba było przemycać w smakołykach, ale nie było większego problemu.

Czy tabletki pomogły? Ciężko mi to oceniać, jednak podczas stosowania ich czarny był na obozie agility, gdzie trenował bardzo intensywnie, poza tym ma codzienne treningi. Mimo wysiłku czuje się dobrze i codziennie budzi z nową dawka energii. Nie jestem pewna, czy tabletki mu w tym pomogły, ale jedno jest pewne - nie zaszkodziły w żaden sposób. A jeśli można aktywnego psiaka wzmocnić, to czemu nie?

Osobiście poleciłabym produkt jako dodatek do diety jeśli planujecie intensywny wysiłek, czyli np. obóz sportowy lub po prostu aktywne dni. Warto mieć na uwadze to, że tego typu suplementy najlepiej wprowadzić parę dni przed planowaną zwiększoną aktywnością, żeby na pewno zadziałały prawidłowo.

Recenzja w skrócie

Minusy

- przy dużych psach opakowanie starcza na krótko

Plusy

+ dobry skład

+ dodatkowe wzmocnienie psa przy zwiększonej aktywności

+ wygodne w podawaniu tabletki

+ brak negatywnych skutków stosowania suplementu

piątek, 16 września 2016, shetanka

Polecane wpisy