Blog > Komentarze do wpisu

CURLY, czyli teraz psy są trzy.

Kolejnego psa planowaliśmy po cichu... gdzieś około roku. Cały czas nie byłam pewna, jak to wyjdzie, ale w końcu - udało się! Mogę przedstawić z dumą nowego członka naszego stada. Od tej pory będę też czasami pisac po angielsku, żeby hodowcy mojego nowego psiaka mogli dowiedzieć się, co się u niego dzieje.

Sometimes on this blog I will write in English, to let my new dog's breeders know what's going on :) We've been planning a new dog for about a year, and now - finally - I can introduce a new member of our family!

Misha_009

Arnyek of the Sporty Heroes

aka MISHA

owczarek węgierski mudi / hungarian mudi

ojciec/father: Grand Champion of Hungary, Champion of Hungary, Hungarian Show Champion Csodavirag Lecso

matka/mother: Interchampion, Grand Champion of Hungary, Champion of Hungary, Hungarian Show Champion, Junior Champion of Hungary Kormosvari-Hajto Szava

import Węgry / import from Hungary

 mishhh

Misha przejechał z nami bardzo długą drogę z Węgier (okolice Szeksferherver) z hodowli Sporty Heroes. Przez pierwsze 15 minut po zabraniu z hodowli mały Misha strasznie się wiercił, szczekał i piszczał w samochodzie... na szczęście potem się uspokoił i resztę podróży przeleżał na moich kolanach lub w moich nogach. Raz nawet dał nam znać piszczeniem, że chce się załatwić. Gdy go wyciągaliśmy podczas przerw w podróży był tylko lekko zestresowany, ale na moje słowa reagował machaniem ogonkiem.

Misha came with us from far Hungary (near Szekesferherver), from kennel Sporty Heroes. He was stressed during first 15 minutes in our car - he was wriggling, barking, squeking... but after this time he was a perfect dog for a journey. He was sleeping or just lying on my knees or on the floor. He even showed us (by squeaking) when he wanted to pee. During our stops in the journey he felt a bit insecure, but after few words of encouragement he was wagging his tail.

Wybaczcie jakoś zdjęć, ale Misha jest bardzo wylewny w okazywaniu swoich uczuć, i większość zdjęć wyglądała tak:

Please forgive me the quality of photos this time, but Misha really likes showing his feelings and most photos look like this one:

 ttt

Jest u nas od wczoraj. Co można o nim powiedzieć? Jest bardzo energiczny, od razu się do mnie przywiązał. Uwielbia ze mną biegać, nawet jak tylko idę do kuchni i z powrotem :) Nie ma problemów z dogadywaniem się z naszymi psiakami, ale jeszcze nie czuje się do końca pewnie przy nich - myślę jednak, że za parę dni się zaprzyjaźnią. Chrupek i Syriusz są trochę na mnie obrażeni... :)

He's been with us since yesterday. What can I say about him? He's very energetic. He almost immediately became attached to me. He loves running after me, even if I only go from my room to the kitchen :). He doesn't have any problems with my dogs, but he's still a bit insecure. I hope they will become friends soon! :) Chrupek and Syriusz are a bit resentful... :)

zabawka

Misha bardzo lubi szarpać się zabawkami, gonić piłeczkę, ale jego ulubioną zabawką póki co okazała się szmata do podłogi. Myślę, że jest to piesek jakiego chciałam - ze sportowym potencjałem i mnóstwem energii. Będę pisać oczywiście o wszystkich naszych postępach  - tych małych i dużych. Oprócz fajnego charakteru ma też piękne LOCZKIII i w ogóle jest przesłodki :D

Misha really likes tugging toys or chasing the ball, but he's favourite toy is... a rag which we use to clear the floor. I think he's the dog which I wanted to have - with sporty potential and very energetic. I will inform you about our progress in training. Despite he's good character, he's got CUUURLS and he's very cute!

 cute

yay

środa, 01 lipca 2015, shetanka

Polecane wpisy